Hijyen Özelliği

Geleneksel akış düzenleyiciler hava-su harmanlamasını sağlamak amacıyla "wire mesh" (çelik örgü) gibi metal aksam barındırmaktadır. Bu tür perlatörler kireç tutma özelliği taşırlar, zamanla korozyona uğrarlar ve ayrıca yaz zatürresi olarak bilinen lejyonella bakterilerinin üremesine neden olan biyofilm tabakası oluşturabilmektedirler.

 

 

Bu nedenle bu tür malzemeler içme suyuna ve insan sağlığına uygunluk onayı alma imkanına sahip değildir. 

 

Mannesmann® ürünleri ise teknopolimer malzemeden üretilmekte, insan sağlığına ve içme suyuna uluslararası uygunluk belgelerine sahiptir.

 

Armatürün çıkış ucunda bulunan tasarruflu akış düzenleyiciler, ürünlerde daha az miktarda suyla daha yoğun su akışı sayesinde su tasarrufu sağlarken, bakteri oluşumunu engelliyor.
 

Teknopolimer malzemenin diğer avantajları ise; kireç barındırmaya karşı yüksek direnç sağlaması, 80 °C sıcaklığa kadar özelliklerini kaybetmeden dayanabilmesi, 8 bar basınca dahi mukavemetli olmasıdır.


MANNESMANN KİMYA ve ARITMA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.


Yakuplu Mh. 63. Sk. Eval Plaza No. 19/7
34550 Beylikdüzü, İstanbul


T. 0 212 875 81 27 / 0 212 876 49 77

F. 0 212 875 81 72

E. info@rcmannesmann.com.tr


Telif Hakkı © 2013 Site içerisinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları  MANNESMANN Kimya ve Arıtma Sanayi Tic. Ltd. Şti.'ne aittir.

Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.

web tasarım

Mannesmann