Bina İşletiminde Su Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

Bina yönetiminde, başka bir deyişle tesis işletiminde su tasarrufu sağlamak, bazı işletme sahiplerinin "küresel vanaları kısın, suyu fazla açmayın, sifonları gereksiz yere çekmeyin" tarzı yaptıkları yönlendirmeler gibi su tasarrufu yapmak mümkün değildir.

 

 

Bina yönetiminde, başka bir deyişle tesis işletiminde su tasarrufu sağlamak, bazı işletme sahiplerinin "küresel vanaları kısın, suyu fazla açmayın, sifonları gereksiz yere çekmeyin" tarzı yaptıkları yönlendirmeler gibi su tasarrufu yapmak mümkün değildir. Bina işletiminde su ve enerji verimliliği aksiyonlarını etkili bir şekilde uygulamak için tek başına insan kontrolünün yeterli olmadığı kanıtlanmıştır. Başlangıçta iyi niyetli davranışlarla başlayan tasarruf önlemleri birkaç hafta sonra tekrar eski halini almaktadır. Bina işletiminde sürdürülebilir bir su tasarrufu elde etmenin tek yolu, kullanıcıların tesisatın enerji kullanımını ölçmesine, analiz, kontrol ve kumanda etmesine yardımcı olacak otomasyon çözümlerinin uygulanmasıdır. Toplam su tüketiminde verimliliğin sağlanması ile hem görsel, hem bütçesel rahatlama sağlanacaktır. Su tüketiminde amaçlanan iyileştirme, görsel konfordan ödün vermeden, gerekli en az aydınlık şiddetlerinin sağlanması ve akış düzenleyici kontrol sistemleri ile elde edilebilir.


MANNESMANN KİMYA ve ARITMA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.


Yakuplu Mh. 63. Sk. Eval Plaza No. 19/7
34550 Beylikdüzü, İstanbul


T. 0 212 875 81 27 / 0 212 876 49 77

F. 0 212 875 81 72

E. info@rcmannesmann.com.tr


Telif Hakkı © 2013 Site içerisinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları  MANNESMANN Kimya ve Arıtma Sanayi Tic. Ltd. Şti.'ne aittir.

Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.

web tasarım

Mannesmann